CYRK

Jeśli twoje dziecko uwielbia karnawał i klaunów to na pewno bardzo się ucieszy, gdy zorganizujesz mu cyrkowe urodziny.  Wielki namiot kojarzy się z  tresowanymi zwierzętami , akrobatami i magikiem.  Przenieś maluchy w ten kolorowy świat pełen pachnącego popcornu i   barwnych balonów oraz   serpentyn. Na zakończenie urodzin podaruj w kolorowych torebeczkach każdemu dziecku jakiś podarunek (np. jo-ja, gwizdki, bryloczki czy  słodycze)  i dyplom uczestnictwa w przedstawieniu.

1. ZAPROSZENIE

Gama zaproszeń cyrkowych jest ogromna.  My proponujemy   szablon do pomalowania, balonik  lub misia kręcącego się na piłce.   Fajnym pomysłem jest papierowa torebka popcornu w którym ukryte jest zaproszenie. Tu jak je zrobić.

2. DEKORACJE

Niech całe pomieszczenie zapełnią kolorowe balony i  serpentyny. Na stole  rozsyp kolorowe  konfetti  Można porozkładać maskotki zwierząt. NA ścianach poprzyczepiaj różnorodne plakaty cyrkowe wydrukowane z szablonów . W drzwiach do pokoju zawieś kurtynę z kolorowych bibułowych pasków, a nad nimi duży napis CYRK.    Zrób z dużego kartonu makietę jakiegoś artysty (np. siłacza lub  magika) z wyciętym otworem na twarz, żeby dzieci mogły się wcielić w taką postać, a ty zrobić dla każdego pamiątkowe zdjęcie. Papierowe cylindry na przekąski  dopełnią resztę. (Tu jak je zrobić)

3. KOSTIUMY

Nie może istnieć cyrk bez klauna z czerwonym noskiem i kolorowym makijażem na twarzy.. Pomaluj przy wejściu każdego gościa  specjalnymi farbami do twarzy i obdaruj go  gąbkowym  nosem. Dodatkowo kup lub zrób stożkowe czapeczki.  Dodatkowym  elementem mogą być duże kwiatowe kotyliony, który mozna wykorzystać do zabawy.  Instrukcję jak je zrobić znajdziesz tu.

4. ZABAWY

KOŁO FORTUNY Uwaga, uwaga , pokręć kołe wykonaj zadanie i odbierz nagrodę – tam możesz zachęcić dzieciaki do tej zabawy. Im bardziej podzielisz koło i wymyslisz wiecej zadań tym zabawa będzie lepsza.

LINOSKOCZEK – Mówimy tak: To zadanie tylko dla odważych, jest ktoś taki? Dzieci muszą przejść  po rozłożonej na ziemi skakance lub grubym sznurku lub linie z woreczkiem na głowie  Dziecku, któremu się to uda otrzymuję nagrodę

TRESURA LWA – Grożny lew nie chce sie słuchać pomóż trenerowi, gdy lew dostaje przekąskę robi się potulny niczym baranek.

SŁOIK Z CUKIERKAMI- Klaun ukrył w słoiku cukierki, jeśli zgadniecie ile ich tam jest będą twoje – takim słowami rozpocznijcie ta zabawę

BAŃKI MYDLANE – Zakup zestawy do robienia baniek mydlanych. Jest przy tym dużo zabawy ale pamiętaj, że dzieci na  sto procent porozlewają mydliny zabezpiecz więc podłogę.  Przepis na mydliny  – szczypta cukru , ¼ szklanki wody + ¼ żelu do mycia

SKŁADANIE  PODŁUŻNYCH BALONÓW –  Zakup zestaw podłużnych balonów. Potrenuj wcześniej  składać  kilka zwierzątek, urządź pokaz, a na koniec naucz dzieci  jakiejś prostej figury. W sieci można znależć dużo filmów instruktarzowych.

 

 

 

5. MENU

Porozstawiaj kolorowe cylindry na stole i napełnij je  popcornem, i różnymi bakaliami, herbatnikami w kształcie zwierzątek.  Zrób kolorowe szaszłyki i koreczki z owoców i powbijaj je na przykład w pustą  skorupkę  po arbuzie  Jako przekąskę przygotuj dla dzieci   hot-dogi.

Tort

Głowa klauna

Namiot cyrkowy

 

 


Podobne wpis:

2 komentarze to “CYRK”

  • Ballman says:

    Nice article thank you very much! Invite my www too 🙂

  • Pamela says:

    Naprawdę niezmiernie ciężko jest mnie mile zaskoczyć a jednakże hmm udało się 🙂 Wszystkiego dobrego dla prowadzącego.