PIRACKA WYSPA

Każdy mały chłopców marzy, aby zostać  kapitanem pirackiego statku i stać się uczestnikiem wyprawy po skarb. Spełnijmy jego fantazje organizując mu przyjęcie urodzinowe o takiej właśnie tematyce. Przygotuj odpowiednią scenerię, żeby uczestnicy poczuli się jak na bezludnej wyspie, pełnej ciekawych zadań. 

Główną ideą urodzin będzie poszukiwanie skarbu. Ukrywamy go szkatułce (na przykład w takiej, w której trzyma się biżuterię) lub zrobionej z kartonu skrzyni. Mogą się  w niej znaleźć słodycze lub/i upominki dla każdego dziecka oraz dyplomy.

Dzieci dostają mapę do  skarb, ale go zdobyć muszą  wykonać określone zadania.

Aby nadać przyjęciu atmosferę pirackiej przygody proponujemy włączyć szanty, (można np. skorzystać z radia internetowego : www.polskastacja.pl, na którym znajduje się kanał, gdzie puszczane są pieśni marynarskie.

 

 

1. ZAPROSZENIA

Zaproszeniem  na Pirackie Przyjęcie może przyjąć różną  formę, wszystko zależy od czasu i materiałów, którymi dysponujemy oraz od chęci.   Oto kilka propozycji takich własnoręcznie wykonanych zaproszeń. My oferujemy następujące projekty: obrazek z motywem pirackim do pokolorowania, mapa skarbów,  bądź czarna flaga  z czaszką i skrzyżowanymi  piszczelami.   Bardzo oryginalnym pomysłem na takie zaproszenie jest list w butelce. (jak je zrobić).

2. DEKORACJE

Szykując scenerię wyspy piratów, spytajmy dziecka jak on ja sobie wyobrażą. Nie zawsze nasza wizja może być taka sama jak jego, warto więc poznać najpierw jego zdanie. Można po mieszkaniu porozkładać (jeśli się takie posiada) pluszowe węże, krokodyle, małpki czy kolorowe papugi, które nadadzą mieszkaniu egzotyczny wygląd. Można poprzyczepiać pnącza i różnorodne kartonowe makiety. Flaga piracka i girlandy dopełnią całość. (Instrukcja)

3.  KOSTIUMY

Żaden pirat nie obejdzie się bez  nakrycia głowy i przepaski na oku. Co do głowy to można na niej zawiązać chustkę lub  włożyć gotowy lub własnoręcznie wykonany kapelusz . Doskonałym uzupełnieniem stroju są szable i haki na dłoń, (taki jaki nosił kapitan Hook w bajce o Piotrusiu Panu). Dodatkowo można zakupić kredki do malowania twarzy  i dorysować pociechą  wąsiki, brody bądź blizny. Poza tym, gdy dzieci są  ubrane w koszulkach z krótkimi  rękawkami  dobrym akcentem będzie zabawny  tatuaże na ramienicach. (Tu pokazujemy jak je zrobić)

4. ZBIÓR ZABAW

Przedstawiamy propozycje zabaw, które mozna wykorzystaś do tego typu urodzin:

  • SKRZYNIA TAJEMNIC –   Mówimy dzieciom tak:  Znaleźliśmy skrzynię, która wypadła z innego pirackiego statku ale nie wiemy co w niej jest. Może coś przydatnego, ale nie mamy do niego klucza, wiec tylko po dotyku mogą zidentyfikować co tam się kryje.

 

  • LATARNIA MORSKA –   Spytajmy dzieci: Czy wiedzą po co jest latarnia morska? Gdy odpowiedzą  mówimy tak: : Słuchajcie na morzu rozpętał się właśnie wielki sztorm, cała flota statków nie może sobie poradzić z powrotem do domu. Pomóżmy im w tym.  (Dla efektu karteczki można poskładać w małe łódeczki)

 

  • ZATOKA ALIGATORA –   Mówimy tak:  W pobliże naszej wyspy przypłynął straszny aligator, który jest bardzo głodny. Aby przepuścił nas dalej musimy do nakarmić.


  • KOŁA RATUNKOWE –   Mówimy tak: Słuchajcie stało się nieszczęście ktoś wyrzucił z okrętu wszystkie koła ratunkowe. I w razie jak ktoś wyleci za burtę nie, będzie można go uratować. Pomóżmy odnaleźć je wszystkie. Ale pamiętajcie możecie do tego używać  tylko haka.

5. MENU

Przygotuj dla dzieic trójkątne sandwicze do których powbijaj wykałaczki z plasterkiem sałaty lub wędliny.   Jako deser przygotuj owocowa galaretkę przypominając bezludne wyspy.   Do wyciagnietej  z miseczek galaretki wbij waflową rurke (natnij wcześniej ja  nożę, żeby rurka się nie złamałaprzy wkładaniu) a na jej koncu umies plasterek kiwi, stworzymy w ten sposób wspaniałą palnę. Włóż deser spowrotem do lodówki żeby dobe stężał i dekoracja się nie rozwaliła.  Dodatkowo po stole możesz rozsypać czekoladowe monety.

Torty

Głowa pirata

kapelusz piracki

Wyspa

Statek

 

 

 


Podobne wpis:

2 komentarze to “PIRACKA WYSPA”