SAMURAJ

 

 

Wielu chłopców marzy, aby przemienić się w prawdziwego samuraja z dalekiej Japonii.  Pozwól mu na to i przygotuj urodziny w takim właśnie stylu.  Motywem przewodnim niech  będzie możliwość zdobycia  dyplomu japońskiego wojownika po wykonaniu zadań zgodnie z Kodeksem BUSHIDO. Każdy uczestnik dostanie swoja kartę testową ze swoim imieniem napisanym po Japońsku, które można przetłumaczyć tu (zakładka PODSTAWY/TWOJE IMIĘ PO JAPOŃSKU).  Na tych kartkach mali, przyszli samuraje będą przyklejać odznaki, ze swoim herbem za wykonanie zadania.  Puść w tle muzyke japońską, aby jeszcze bardziej przenieść się do kraju kwitnącej wiśni. Na koniec pasuj, każdego uczestnika na wojownika i obdaruj go dyplomem  oraz laleczką Daruma.

1. ZAPROSZENIA

Tradycyjnie pierwszą propozycja jest wydrukowanie gotowych zaproszęń do pokolorowania.  Inną ciekawą propozycją jest samodzielna kompozycja składającą się z samurajów, w różnych pozycjach. Insturkcja.

2. DEKORACJE

Do udekorowania takich urodzin proponujemy: girlandę z lampionów. Tu jak je wykonać.  Dodatkowo rozwieś białe , czerwone i czarne balony. Stół zaściel  czerwonym obrusem (np: papierowy). Jedzenie podaj na drewnianych tacach, a jako sztuścy użyj pałeczek.  Na podłodzę  porozkładaj dla każdego dziecka poduszki (takie z mebli ogrodowych) lub małe chodniczki.

3. KOSTIUMY

Fajnym kostiumem na takie urodziny są kamizelki samurajskie zwane  kamishimo, której krój możesz znaleźć tutaj.  Na plecy naklejemy herby, każdemu dziecku inny. (Herby).  Dodatkowym atutem będzie miecz zrobiony z długiego balonu, którey składamy według instrukcji. Można też zrobić kitki na czubku głowy (z doświadzenia jednak wiem, że  dzieci nie chcą się na to zgodzić). Dodatkowo i ty mamo możesz się przebrać za gejsze. Nałóż cienki szlafrok, upnij włosy w kok i wepnij w niego patyczki do jedzenia  lub spinkę z duzym kwiatkiem.

4. ZABAWY

Główną ideą tych urodzin, będzie przejście przez egzamin na samuraja, według kodeksu, ktory znajdziesz tu. Wydrukuj do naklej na grubym papierze, uzdób wstążką. Do każdego z punktów kodeksu dopasuj jedno zadanie. Spytaj najpier co ten punkt oznacza. Po wykonaniu zadania daj  każdemu  nakleję z jego herbem, który ma na plecach, aby nakleij na kartkę ze swoim imienię.

ZJEDZ PAŁECZKAMI –

KALAMBURY  –

TŁUMACZ –

TEST WYTRZYMAŁOŚCI –

DEKORACJA WACHLARZY –

MENU

Naleśniki z serem i szynką

Kulki ryżowe

Mufinki

TORT

 

 

 

 


Podobne wpis:

Comments are closed.