1. ZAPROSZENIA

Zaproszenie na urodziny można kupić gotowe. Jest wiele ciekawych gotowych wzorów do kupienia lub zrobić je samodzielnie. Powinno ono byś ciekawe i nawiązywać wyglądem i treścią do tematyki urodzin. Pozwólmy dziecku sami wybrać ich formę. Jeśli zdecyduje się na własnoręcznie wykonane zaproszenia wystarczy puścić wodze fantazji.

Pamiętaj o podaniu na zaproszeniu:

  • Imienia i nazwiska solenizanta;
  • Daty;
  • Godziny rozpoczęcia i zakończenia (aby rodzice wiedzieli, o której odebrać dziecko);
  • Miejsca przyjęcia;
  • Numeru kontaktowego do siebie;

Nie zapomnij także o tym, żeby rozdać je w odpowiednim czasie. Unikniemy wtedy rozczarowania ze strony dziecka w przypadku gdy zaproszony gość nie może przyjść z powodu innych planów.

2. DEKORACJE

Żaden urodzinowy bal nie odbędzie się bez balonów, jest to stały element dekoracji każdego przyjęcia. Mocujemy sznurki nad sufitem do którego przywiązujemy balon. Dodatkowo do przyjęć tematycznych dodajemy akcesoria z nim związane. Głównym materiałem z którego wykonuje się dekoracje to kartony, szary papier, kolorowe bibuły i skrawki materiałów.

3. KOSTIUMY

Oczywiście wspaniale, by było , aby każdy z gości przyszedł już przebrany. Trudno jednak wymagać, aby wszyscy zaproszeni, dostosowali strój do tematu przewodniego urodzin. Dlatego warto z góry przygotować jakieś akcesoria przebrania dla każdego z nich.

4. ZABAWY

Jak dla mnie na takich przyjeciach urodzinowych dobrze mieć przygotowane jakieś zabawy, aby dzieciaki sie nie nudziły. Organizując im czas to zapanujesz nad tą często głośną kompanią. Zróżnicuj te zadania wybiesz kilka ruchowych, a na zakończenie, aby uspokoić trochę towarzystwo umysłowe. Miłym akcentem dla wszystkich gości jest na koniec jakiś drobny upominek np. dyplom i zestaw naklejek związamych z tematyka urodzin.

5. MENU

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają słodkości. Ograniczmy jednak  ilości chipsów i słodyczy na takich przyjęciach zastąpmy je bakaliami i suszonymi i świeżymi owocami.  Do picia nie podawaj gazowanych napoi poczęstuj gości sokami lub j mrożona herbatą. Oczywiście impreza nie odbędzie się bez tortu i dmuchania świeczek. Zrób lub zamów tort odpowiedni do tematu przewodniego przyjęcia. Poza tym przygotuj np. małe kolorowe kanapki, które dzieci chętnie pochłoną w czasie kilku godzin zabawy.  Jeśli podajesz posiłki w postaci bufetu dobrze jest nakleić na talerzykach i szklankach naklejki z imionami dzieciaków, żeby każdy wiedział które jest jego.